Vrátil sa ako bumerang. Bratislavskí diaľniční policajti museli riešiť neobvyklú a mimoriadne nebezpečnú situáciu. Včera, krátko pred šiestou hodinou ráno, boli vyslaní na diaľnicu D2, kde sa v smere do Českej republiky (na 51. kilometri) pohyboval peší chodec. Keď hliadka dorazila na miesto, zistila, že ide o 29-ročného cudzinca. Mladý muž strážcom zákona s úsmevom oznámil, že momentálne plní internetovú výzvu – tzv. „Challenge z Viedne do Brna“ peši. (PZSR)

O štyri hodiny bol na diaľnici späť
Keďže cudzinec svojím nezodpovedným správaním priamo ohrozoval nielen svoj život, ale aj bezpečnosť vodičov v rýchlom pruhu, policajti ho z diaľnice okamžite vykázali a na mieste mu uložili blokovú pokutu.
Tým sa však príbeh neskončil. O približne štyri hodiny neskôr prijala polícia na D2 opätovné oznámenie o nezodpovednom chodcovi. Na obrovské prekvapenie hliadky išlo o toho istého 29-ročného muža. Policajti mu museli znova vysvetliť, aké fatálne následky môže mať jeho prechádzka, udelili mu ďalšiu blokovú pokutu a z diaľnice ho opätovne vykázali. Cudzinec následne vo svojej výzve pokračoval už mimo diaľničného úseku.
Polícia v tejto súvislosti dôrazne pripomína: Diaľnicu môžu podľa zákona používať výlučne vodiči motorových vozidiel. Akýmkoľvek nemotorizovaným účastníkom, vrátane cyklistov a chodcov, je vstup na diaľnicu striktne zakázaný!
Internet sa baví: Geografické okienko aj porovnanie s futbalistom
Správa o netradičnom „športovcovi“ vyvolala na sociálnych sieťach vlnu vtipných, ale aj kritických komentárov. Mnohým diskutujúcim totiž nesedela logická trasa cudzinca.
- „Z Viedne do Brna cez slovenskú D2? To mi nevychádza,“ čuduje sa Johnny T. s narážkou na to, že trasa cez Mikulov by bola pre pešieho podstatne kratšia.
- „Z Viedne do Brna sa dá ísť aj cez Košice. Ale cez Mikulov je to rozhodne bližšie. Kor peši,“ ironizuje situáciu Martin L.
Slováci v komentároch nenechali nitku suchú ani na samotných policajtoch a legislatíve. Mnohí sa pýtali, či cudzinec pokuty vôbec zaplatil a prečo ho hliadka po prvom raze neodviezla niekam ďalej. „Pokiaľ ho nenaložili do auta a nechali pri diaľnici, jednoznačne existovalo podozrenie, že sa to zopakuje,“ myslí si diskutujúci Michal.
Iní si zasa všimli vizuálnu podobu neznámeho muža na policajných záberoch. „Však to je Mo Salah, nie?“ pýta sa pobavene Peter M., pričom viacerí ho prirovnali k známemu egyptskému futbalistovi či slovenskému rádiovemu moderátorovi Šortymu.
Celú situáciu uzavrel trefným komentárom Marcel B.: „Aj tak najväčším nepokoreným challengeom na Slovensku zostáva ísť po diaľnici z Bratislavy do Košíc.“
(PZSR, BA24)


Pridaj komentár