Bi­zar­ný in­ci­dent na D2: Cu­dzi­nec krá­čal po diaľ­ni­ci, po­lí­cii tvr­dil, že pl­ní „chal­len­ge“ z Vied­ne do Br­na

Vrá­til sa ako bu­me­rang. Bra­ti­slav­skí diaľ­nič­ní po­li­caj­ti mu­se­li rie­šiť ne­ob­vyk­lú a mi­mo­riad­ne ne­bez­peč­nú si­tu­áciu. Vče­ra, krát­ko pred šies­tou ho­di­nou rá­no, bo­li vy­sla­ní na diaľ­ni­cu D2, kde sa v sme­re do Čes­kej re­pub­li­ky (na 51. ki­lo­met­ri) po­hy­bo­val pe­ší cho­dec. Keď hliad­ka do­ra­zi­la na mies­to, zis­ti­la, že ide o 29-roč­né­ho cu­dzin­ca. Mla­dý muž stráž­com zá­ko­na s úsme­vom ozná­mil, že mo­men­tál­ne pl­ní in­ter­ne­to­vú vý­zvu – tzv. „Chal­len­ge z Vied­ne do Br­na“ pe­ši. (PZSR)



O šty­ri ho­di­ny bol na diaľ­ni­ci späť


Keď­že cu­dzi­nec svo­jím ne­zod­po­ved­ným sprá­va­ním pria­mo ohro­zo­val nie­len svoj ži­vot, ale aj bez­peč­nosť vo­di­čov v rých­lom pru­hu, po­li­caj­ti ho z diaľ­ni­ce okam­ži­te vy­ká­za­li a na mies­te mu ulo­ži­li blo­ko­vú po­ku­tu.

Tým sa však prí­beh ne­skon­čil. O pri­bliž­ne šty­ri ho­di­ny ne­skôr pri­ja­la po­lí­cia na D2 opä­tov­né ozná­me­nie o ne­zod­po­ved­nom chod­co­vi. Na ob­rov­ské prek­va­pe­nie hliad­ky iš­lo o to­ho is­té­ho 29-roč­né­ho mu­ža. Po­li­caj­ti mu mu­se­li zno­va vy­svet­liť, aké fa­tál­ne ná­sled­ky mô­že mať je­ho pre­chádz­ka, ude­li­li mu ďal­šiu blo­ko­vú po­ku­tu a z diaľ­ni­ce ho opä­tov­ne vy­ká­za­li. Cu­dzi­nec ná­sled­ne vo svo­jej vý­zve po­kra­čo­val už mi­mo diaľ­nič­né­ho úse­ku.


Po­lí­cia v tej­to sú­vis­los­ti dô­raz­ne pri­po­mí­na: Diaľ­ni­cu mô­žu pod­ľa zá­ko­na po­u­ží­vať vý­luč­ne vo­di­či mo­to­ro­vých vo­zi­diel. Akým­koľ­vek ne­mo­to­ri­zo­va­ným účast­ní­kom, vrá­ta­ne cyk­lis­tov a chod­cov, je vstup na diaľ­ni­cu strikt­ne za­ká­za­ný!




In­ter­net sa ba­ví: Geo­gra­fic­ké okien­ko aj po­rov­na­nie s fut­ba­lis­tom

Sprá­va o ne­tra­dič­nom „špor­tov­co­vi“ vy­vo­la­la na so­ciál­nych sie­ťach vl­nu vtip­ných, ale aj kri­tic­kých ko­men­tá­rov. Mno­hým dis­ku­tu­jú­cim to­tiž ne­se­de­la lo­gic­ká tra­sa cu­dzin­ca.

  • „Z Vied­ne do Br­na cez slo­ven­skú D2? To mi ne­vy­chá­dza,“ ču­du­je sa John­ny T. s na­ráž­kou na to, že tra­sa cez Mi­ku­lov by bo­la pre pe­šie­ho pod­stat­ne krat­šia.
  • „Z Vied­ne do Br­na sa dá ísť aj cez Ko­ši­ce. Ale cez Mi­ku­lov je to roz­hod­ne bliž­šie. Kor pe­ši,“ iro­ni­zu­je si­tu­áciu Mar­tin L.


Slo­vá­ci v ko­men­tá­roch ne­ne­cha­li nit­ku su­chú ani na sa­mot­ných po­li­caj­toch a le­gis­la­tí­ve. Mno­hí sa pý­ta­li, či cu­dzi­nec po­ku­ty vô­bec za­pla­til a pre­čo ho hliad­ka po pr­vom ra­ze ne­od­viez­la nie­kam ďa­lej. „Po­kiaľ ho ne­na­lo­ži­li do au­ta a ne­cha­li pri diaľ­ni­ci, jed­no­znač­ne exis­to­va­lo po­doz­re­nie, že sa to zo­pa­ku­je,“ mys­lí si dis­ku­tu­jú­ci Mi­chal.

Iní si za­sa všim­li vi­zu­ál­nu po­do­bu ne­zná­me­ho mu­ža na po­li­caj­ných zá­be­roch. „Však to je Mo Sa­lah, nie?“ pý­ta sa po­ba­ve­ne Pe­ter M., pri­čom via­ce­rí ho pri­rov­na­li k zná­me­mu egypt­ské­mu fut­ba­lis­to­vi či slo­ven­ské­mu rá­di­ove­mu mo­de­rá­to­ro­vi Šor­ty­mu.

Ce­lú si­tu­áciu uzav­rel tref­ným ko­men­tá­rom Mar­cel B.: „Aj tak naj­väč­ším ne­po­ko­re­ným chal­len­ge­om na Slo­ven­sku zo­stá­va ísť po diaľ­ni­ci z Bra­ti­sla­vy do Ko­šíc.“




(PZSR, BA24)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *