Dožadujú sa polievačov. S príchodom extrémnych tropických horúčav sa medzi obyvateľmi hlavného mesta opäť otvára téma, ktorú si mnohí pamätajú z detstva, polievanie ciest splachovacími autami. Podnet obyvateľa Monosa Ďabela v komunitnej skupine Život v MČ Bratislava — Nové Mesto odštartoval búrlivú diskusiu, do ktorej sa zapojil aj samotný starosta Matúš Čupka a desiatky Novomešťanov. Kým staršia generácia volá po návrate „trambusov“, odborné argumenty a realita dnešných dní ukazujú, že polievanie asfaltu situáciu nerieši. (BA24)
(viac…)



