Zápasíme so suchom. Hlavné mesto a jeho okolie prežívajú mimoriadne náročné dni. Hoci metropolu len v nedeľu zasiahla ničivá búrka s tragickou dohrou, prívalové lejaky a krúpy, na vyriešenie dlhodobého problému nestačili. Príroda a vodné zdroje trpia kritickým deficitom vlahy. Slovenský hydrometeorologický ústav navyše na blížiacu sa sobotu vydal najvyšší, 3. stupeň výstrahy pred vlnou horúčav, kedy ortuť teplomera prekoná hranicu 38 °C. Región sa ocitol v dvoch extrémoch súčasne. Kým na jednej strane bojujeme s prívalmi vody z letných búrok, zemský povrch a vodné zdroje vysychajú rýchlejšie, než stíhajú regenerovať. (BA24)









